Новини

Обговорюємо хід антикорупційної реформи в Україні з Хосе Угасом із Transparency International

Київ, 8 червня 2016 року – Команда ПРООН, яка підтримує запуск Національного агентства з питань запобігання корупції, провела зустріч Головою правління Transparency International Хосе Угасом, а також новим керівником ТІ в Україні Ярославом Юрчишиним.


27556791335 a72552b222 oНа зустрічі йшлося про розбудову загальної архітектури антикорупційних органів в Україні та подолання неминучих розчарувань та проблем, які виникають на цьому шляху. Сторони висловили спільну позицію щодо необхідної уваги громадськості до процесів розбудови новостворених антикорупційних органів, зокрема зазначили про потребу створення громадської ради при НАЗК.

«Ми вітаємо вхід Ярослава Юрчишина, нового виконавчого директора Transparency International Ukraine, до складу конкурсної комісії НАЗК, адже кількість представників громадськості в ній, на нашу думку, має бути збільшена», – зазначила експертка ПРООН Софія Ковач.

27484576181 8e26772e5d oПан Угас також розповів про загальні зміни у міжнародному русі Transparency International, який відтепер стає більш орієнтованим на розслідування випадків корупції. Сторони обговорили інституційний аудит проведений Програмою розвитку ООН в ТІ Україна та зазначили, що Україна потребує потужного розвитку організації.

Окрім цього на зустрічі йшлося про Міжнародну антикорупційну конференцію (International Anti-Corruption Conference), яку щороку організує TI. Цього року конференція пройде в Панамі, де ПРООН планує провести семінар щодо перевірки декларацій.

Ініціатива підтримується проектом «Прозорість та доброчесність публічного сектору», який реалізується ПРООН та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.